Умелият пчеларски трик, който никой не обсъжда

Акациевият мед е много е подходящ за деца, при жлъчни проблеми, безсъние. Също така се препоръчва и при стомашно-чревни проблеми заради съдържанието на фруктоза.

За съжаление, пчелите са уязвими на различни болести и вредители, които могат да причинят сериозни щети на кошерите. Ето защо е изключително важно да сте информирани за най-често срещаните заболявания, да провеждате редовни прегледи на пчелните семейства и да предприемате превантивни мерки.

Медът се обогатява с различни полезни органични ензими, белтъци и много други полезни вещества;

Нека разгледаме основните неща, които трябва да имате предвид:

Тораксът има три сегмента, всеки с чифт здрави крака, а задните два сегмента имат и по чифт ципести крила. При много видове предните крака имат гребенчета за почистване на антените, а при някои на задните крака има поленови кошнички – приплеснати участъци с извити четчици за събиране на цветен прашец.

Той съдържа името на собственика на пчелина, неговите координати (адрес, поща, телефон и т.н.), както и информация за самия пчелин. Тази информация включва:

При заболявания трябва да се извършва дезинфекция на кошерите.

Постулатите на частната собственост в условията на пчеларството изискват предметно обсъждане: пчелното семейство и имуществото, необходимо за осигуряване на пчелина, са частна собственост на пчеларя.

Ако имате проблем Отглеждане на пчели със смъртност на пчелите, можете да разберете защо умират пчелите през зимния период.

Освен това през зимния период е необходимо да се хранят със захарозен сироп, което значително ще подобри поддържането на пчелите.

Друго задължително условие е на входа да се постави мишепредпазител и то непосредствено след стесняването на гнездото.

Кошерите на Ващенко имат два входа – основен в предната част и запасен в задната. Роят се поставя до запасния вход с празни пити и восъчни листа, а гнездото се огражда плътно.

Отвътре може да се напръска със специален спрей, който съдържа пчелни феромони и така привлича пчелите, а не оси или стършели. Тази примамка е лесен начин да се привлече семейство, което е тръгнало да търси нов дом, защото така всъщност са изглеждали естествените кошери на пчелите десетки и стотици години преди хората да ги устроят в правоъгълни дървени кутии.

След около седмица и половина се премахват излишните свищеви маточници се добавят една или две пити. Ако основните пчелни семейства не са отгледали млади майки, то се връщат старите, а останалите нуклеуси се комбинират в семейства. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *